Radyo ve Televizyon

Radyoda Müzik

Yalnızca boş zamanları doldurmak için; sunucuların parçalar arasında gevezelik yapmalarına zemin hazırlamak için; dinleyicilerin hepsinin liste parçalarını beğendikleri sanıldığı için müziğin peş peşe dizilmiş parçalar halinde verilmesi çok yanlıştır… Müzik, insanın içinde bulunduğu havaya ne kadar uygun olursa, o kadar olumlu etki yapacaktır. Ama, yalnızca havaya uygun olmak yeterli değildir.
Araştırmalara göre, içinde bulunduğu havaya uygun müzik dinlemenin mutluluğunu yaşayan bir insanın, aynı zamanda, havasını değiştirecek bir parçanın çalınacağı umudunu ve heyecanını da yaşamaktadır. Sürpriz, her zaman olduğu gibi, son derece yararlıdır. O nedenle müzik hem var olan duygusal duruma uymak, hem o duygusal durumu değiştirmek için kullanılmalıdır.

1 Yorum

  1. ömer

    12 Temmuz 2012 at 10:12

    aynen, çok haklısınız. fakat günümüz radyocularının genelinde belirtiğiniz gibi ”popülarite”ye göre playlist yapılmakta. pek bilgim yok öyle ahkam kesmek amacında değilim; ama radyo programları da öyle gevezilik yapılan, ”istek parça”ların çalındığı programlar olmamalı, sürprizlerle insanı şaşırtmalı.

Bir yorum da siz yazabilirsiniz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.