Radyo ve Televizyon

Radyonun Yarattığı İzlenim

Radyo, aynı zamanda moral veren bir iletişim aracıdır. Bazen, omzuna başınızı dayayacağınız bir anne gibidir. Bazen, öğüdü dinlenecek bir babadır. Bazen, bir şeyler paylaşacağınız bir sevgili olur. Dinleyicide oluşturduğu özgün düşünsel görüntülerle bazen, bir sırdaştır. Yalnızlığa çare olan bir dosttur. Bilgi kaynağıdır, sessizliğin etkisini azaltan bir ses, bomboş bir zamanı doldurma aracı, hepsinin ötesinde, bir arkadaştır.
Radyo yayın planlamacıları, yukarıda açıklanmış olan zaman dilimleri, yaşantı ritmi, kişisel konumlar, duygusal durum, rakip iletişim ortamlarının (televizyon, ses kaseti, videoklip, CD) durumu vb. değişkenleri göz önünde tutarak yukarıdaki kişiliklerden hangisini ne zaman kullanacaklarına karar vermeli ve yapımları ona göre yerleştirmelidirler.

1 Yorum

  1. isa öğüt

    15 Temmuz 2011 at 12:21

    öncelikle ben beste mete mert hayranıyım,Onun diksiyon duruşunu ve kendine özgü konuşmalarını çok seviyorum…Başarılarının devamını ve hakettiği yerde olmasını diliyorum…kendisini çok seviyorum burdan da kandisine iletmiş oldum mesajımı ….herkese kolay gelsin diyorum… 🙂 🙂

Bir yorum da siz yazabilirsiniz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.